Aile ve Sosyal Yaşam Danışmanlık Eğitimi

Aile bireylerinin hem kendisi ile hem de birbirleri ile olan beklentileri, iletişimi, yaklaşım ve tutumları uzun vadede ilişkinin kaderini belirlemektedir. Bu merkezden destekle sosyal hayata dair pratikler yaparken birçok yeni durumları sorunlar eşliğinde deneyimleriz. Aslında niyetler sorunları çözmek olsa da çoğu kez sorunlarda patinaj yapar, çıkmaz sokaklara girebiliriz. Hem aile içinde, hem kişinin kendi dünyasında hem de dış yaşamda yol alabilmek için bilinmesi gereken önemli bilgiler ve çözüm adına çeşitli uygulamalar vardır. İnsan doğası değişken ve kaygılı bir yapıya sahiptir. Hayat içinde sorunların olması da doğaldır. Bununla birlikte normal ve anormal tanımları kişiye özel olmakla birlikte kafa karıştırmaya devam eder. Herkesin normallerinin ve doğrularının çatışması kaçınılmazdır.

Aile içi ve sosyal çevre ile yaşanan sorunların bir sebebi olduğu kadar bir anlamı da anlamı vardır. Sıradan gibi görünen çoğu davranışlar aslında farkında olmadan otomatiğe bağladığımız ve bizi yoran davranışlar olabilir.

Bu eğitim şahsi, ailevi ve sosyal alanda yaşanan sorunların analizi, farkındalık kazanma, bunların çözümüne yönelik olabilecek veriler, uygulamalar ve kişiye özel bir yol haritası belirleme adına psikoloji bilgileri doğrultusunda bir çalışmadır. Bu eğitimin sonunda üniversite onaylı, e-devletten sorgulanabilir ‘’Aile ve Sosyal Yaşam Danışmanlığı’’ uzmanlık sertifikası verilecektir.

Kimler katılabilir:

Psikologlar, psikolojik danışmanlar, sosyologlar, sosyal hizmet uzmanları, çocuk gelişimci, öğretmenler, diyanet işleri başkanlığı bünyesinde çalışan tüm uzmanlar, kreş öğretmenleri, iş ve sosyal hayatta bulundukları konum sebebiyle aktif olup bu alanda kendini geliştirmek isteyenler.

Kayıt ve Bilgi: 0(541) 298 78 43